Aktualności - archiwum

DZIEŃ DZIECKA 02.06.2013 - RELACJA + WYNIKI

W niedzielę 2.06.2013 na zbiorniku Pogoria I został zorganizowany przez nasze Koło wędkarski Festyn z Okazji Dnia Dziecka.

Pomimo tego, że dzień wcześniej pogoda zapowiadała się nie ciekawie, w zawodach zdecydowała się wziąć udział duża liczba 40 uczestników, w tym 19 dzieci w wieku do 10 lat oraz 21 w wieku 11-16 lat.

Zbiórkę jak co roku rozpoczęliśmy o godzinie 8 przy Rybaczówce. Chwilę później uczestnicy już losowali breloczki z numerami stanowisk wędkarskich oraz odbierali przygotowane dla nich przez nasze Koło i sponsorów słodycze, zanęty oraz przynęty.

Po niecałej godzinie przygotowań ogłoszono start zawodów i zawodnicy zaczęli dawać z siebie wszystko, by złowić jak najwięcej ryb. Najczęściej brały płotki od 15 do 20 cm ale trafiały się też i większe. Niektórym zawodnikom udawało się też złowić wzdręgę, okonia i leszczyka.

Opiekunowie dzielnie wspierali swoje pociechy w staraniach a i organizatorzy starali się pomogać i czasami coś doradzić.

Każda złowiona ryba była od razu mierzona i wypuszczana do wody.

Po dwóch godzinach zmagań znane już były wyniki, i tak:

W kategorii wiekowej 5-10 lat zwyciężył Oliwier Wiśniewski z sumą długości ryb równą aż 635 cm (pkt). Drugie miejsce zajęła Oliwia Wójcik z wynikiem 240 pkt, a trzecie Zuzanna Maj uzyskując 210 pkt.

W kategorii od 11 do 16 lat pierwsze miejsce zajął Kamil Ciszewski z wynikiem 563 pkt, druga była Zuzanna Nowak (514 pkt), a na trzecim miejscu znalazła się Dagmara Tutaj.
Gratulujemy zwycięzcom! Szczegółowe wyniki znajdują się w załączniku poniżej.

Po zawodach Bóbr Dąbrowiak wręczył uczestnikom upominki i każdy z zawodników mógł sobie wybrać jedną z cennych nagród ufundowanych przez sponsorów. Zwycięzcy oczywiście otrzymali także wartościowe puchary.

Serdeczne podziękowania dla tych organizacji i osób, dzięki którym te zawody mogły się odbyć, a byli to:

1. Henryk Szilistowski
2. Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej
3. Sklep Sportowy Decathlon Sosnowiec
4. Sklep Wędkarski "Fishings Mart" Sosnowiec
5. Firma "Jaxon"
6. Firma "Balsax"
7. Philippe D'Heilly- dystrybutor Rive Polska
8. Firma "Traper"
oraz inni

Wyrazy wdzięczności należą się także wszystkich członkom Koła 12 w Dąbrowie Górniczej, którzy zaangażowali się w prace przy organizacji zawodów.

Dziękujemy też wszystkim dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej imprezie.
Zapraszamy również w przyszłym roku.